На фізико-математичному факультеті – семінар молодих науковців-інноваторів
10 січня 2025-
Автор: Оксана Басіста
Студенти фізико-математичного факультету долучаються до наукових розробок уже з молодших курсів. Це яскраво засвідчила чисельна аудиторія студентів 1-3 курсів, яка зібралась за ініціативи кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка на науковий семінар з питань інноваційних розробок у галузі ІТ-індустрії. Цією подією на факультеті відзначили День числа П – найвідомішої математичної константи, що визначається в Евклідовій геометрії.
Завідувач кафедри доц. Балик Н.Р. ознайомила присутніх із основними трендами та викликами, які ставить суспільство перед ІТ-індустрією. Зокрема, зазначила, що на кафедрі працюють наукові групи різного спрямування, які реально імплементують науку у виробництво та інноваційні стартапи.
Доцент Олексюк В.П. окреслив переваги та можливості, які надає студентам навчання в мережевій академії Cisco, філія якої віднедавна відкрилась на факультеті. Студентам 2 курсу групи І-23, які успішно пройшли один із курсів та набули компетентностей з питань застосування багатофункціональної програми моделювання мереж Cisco Packet Tracer, було вручено сертифікати. Важливо, що застосування такої програми доповнює фізичне устаткування комп’ютерних лабораторій факультету, дозволяючи студентам створювати мережі з практично необмеженою кількістю пристроїв.
Доцент Барна О.В. ознайомила студентів із технологіями доповненої реальності, їх практичним застосуванням у галузі туризму, музейної справи та мистецтва. Учасники семінару мали змогу також попрацювати із реальними прикладами доповненої реальності, що викликало неабиякий інтерес у присутніх.
Доцент Габрусєв В.Ю. продемонстрував експериментальний зразок проектної розробки у галузі захисту здоров’я громадян, який створюється на основі технології Інтернету речей.
В обговореннях брали активну участь доценти Шмигер Г.П., Грод І.М., Мартинюк С.В. та студенти-дослідники спеціальності «Інформатика».
Перші результати роботи міжнародної академії Cisco
Знайомство з технологіями доповненої реальності
Експерименти з доповненою реальністю