Нижник Петро Йосипович

1.07.1925 - р.

З вересня 1962р. працював асистентом, а з липня 1966р. – старшим викладачем кафедри фізики в Кременецькому педагогічному інституті.

Читав курси:

фізики, технічних засобів навчання, методики фізики.

Народився 1 липня 1925 року в с.Волочиськ Хмельницької області (тепер м.Волочиськ) в сім’ї селянина.

В 1931 році пішов в школу, десять класів якої закінчив у 1941 році.

Під час Другої світової війни брав участь в боях з фашистськими загарбникамию. В лавах Радянської армії перебував до 20 лютого 1950 року.

Після демобілізації, в березні 1950 року, був вільним слухачем в 10 класі Підволочиської СШРМ, де повторив матеріал за середню школу і, восени цього ж року, поступив в Кременецький педагогічний інститут на фізико-математичний факультет, який закінчив його з відзнакою у 1954 році.

Перед тим як працювати в інституті, працював в школі СШ № 2 м. Кременець.

Вченого звання чи наукового ступеня так і не здобув. Стажувався при Тернопільській філії Львівського політехнічного інституту.

За час роботи на факультеті виконував різні партійні і громадські доручення.

Читав лекції та проводив лабораторні та семінарські заняття з таких дисциплін як фізика (на природничому факультеті, на заочному відділі  факультету ЗТД), технічні засоби навчання, методика фізики.

Також працював на підготовчому відділені, керував педагогічними практиками та написанням курсових робіт.

За свою віддану і плідну працю отримав такі нагороди:

1. Значок «Відмінник народної освіти УРСР» - 6.05.77
   2. Значок «Відмінник освіти УРСР» - 29.04.80
   3. Орден «Дружби народів» - 17.06.81
   4. Орден «Вітчизняної війни ІІ-ступеня» - 11.03.85
   5. Медаль «Ветеран праці» - 23.04.85.