Від школи до університету: профорієнтаційний захід на фізико-математичному факультеті
- 07 травня 2025
- Останнє оновлення: Середа, 07 травня 2025, 20:11
У межах профорієнтаційної роботи фізико-математичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка учні Тернопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №22 мали змогу відвідати STEM-центр факультету.
Зустріч відбулася (6.05.2025р.) за участі декана факультету доц. Генсерук Галини Романівни, завідувача кафедри інформатики та методики її навчання проф. Романишиної Оксани Ярославівни, доц. Карабін Оксани Йосифівни, асист. Халупи Наталії Богданівни, а також студентів фізико-математичного факультету.
Під час візиту школярі ознайомилися з освітнім простором STEM-центру, де органічно поєднано сучасні технології та практико-орієнтовані підходи до навчання. Учні мали можливість взяти участь у практичних демонстраціях з робототехніки, самостійно працювати з конструкторами, збираючи елементарні роботизовані моделі, та спостерігати, як функціонують мікроконтролери, що застосовуються в освітньому процесі для моделювання інженерних рішень. Такий досвід сприятиме формуванню первинних технічних навичок, розвитку логічного мислення та зацікавленості сучасними напрямами STEM-освіти.
Під час зустрічі доцент кафедри інформатики та методики її навчання О. Й. Карабін ознайомила учасників із освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на фізико-математичному факультеті. Вона розповіла про особливості навчання за спеціальностями, напрями професійної підготовки, можливості академічної мобільності, а також акцентувала увагу на перспективах працевлаштування випускників. У межах профорієнтаційної зустрічі учні отримали ґрунтовну інформацію про освітні програми, які реалізуються на фізико-математичному факультеті.
Щиро дякуємо наставникам та вчителям Тернопільської ЗОШ № 22, Олені Сергіївні Бучок та Ларисі Олександрівні Березовській, які активно долучилися до організації заходу. Їхня підтримка та участь у створенні можливостей для учнів отримати практичний досвід, поглибити інтерес до науки і техніки стали важливим кроком у розвитку старшокласників. Захід пройшов в атмосфері зацікавленості та натхнення, ставши важливим етапом на шляху професійного самовизначення учнів.
Зустріч викладачів та студентів із учнями Тернопільської ЗОШ №22
Конструювання моделей
Робота із конструкторами
Складання моделей
Демонстрація моделей
Доцент кафедри інформатики
та методики її навчання
Карабін О. Й.
Подорож у світ науки: учні 2 класу відвідали STEM-центр ТНПУ
- 05 травня 2025
- Останнє оновлення: Понеділок, 05 травня 2025, 07:04
У квітні STEM-центр фізико-математичного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка радо прийняв у гості другокласників однієї з тернопільських шкіл. Для юних дослідників була організована захоплива пізнавальна екскурсія під назвою «STEM-місто».
Протягом заходу діти відвідали кілька інтерактивних локацій, де занурилися у світ технологій, інженерії та творчості. Викладачі (Надія Балик, Наталія Халупа, Ганна Скасків) та студенти (груп КН-36 та СОІм-35) фізико-математичного факультету провели серію демонстрацій і майстер-класів. Маленькі відвідувачі:
- знайомилися з різноманітними роботами, вивчали їхні функції та взаємодіяли з ними на локації робототехніки
- спостерігали за роботою 3D-принтера в режимі реального часу, створювали власні фігури за допомогою 3D-ручок;
- досліджували можливості доповненої реальності та моделювали віртуальні об’єкти.
Цей захід не лише подарував дітям яскраві емоції, а й допоміг сформувати перші уявлення про світ сучасних технологій, інженерії, науки й мистецтва — ключових компонентів STEM-освіти. Університетська команда прагне надихати молодше покоління до пізнання та інновацій ще змалку, до знайомства зі STEM-професіями.
Засідання програмної ради ОП «Середня освіта (Інформатика, математика основи STEM-навчання)»
- 30 квітня 2025
- Останнє оновлення: Середа, 30 квітня 2025, 11:03
На фізико-математичному факультеті відбулось відкрите засідання програмної ради освітньої програми «Середня освіта (Інформатика, математика основи STEM-навчання)». Учасники засідання обговорили відповідність програми професійному стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти» та ознайомились із пропозиціями змін до програми від стейкхолдерів. Особливу увагу було приділено питанню всеохопності оволодіння компетентностями здобувачами освіти та наступності у формуванні програмних результатів. За ініціативи студентів було розглянуто питання забезпечення подолання освітніх розривів та втрат та забезпечення дуальної форми освіти.
Декан фізико-математичного факультету Генсерук Г.Р. роз’яснила порядок запровадження ОК «Базова військова підготовка» в освітньо-професійних програмах підготовки здобувачів освіти у вишах.
Представлення проєкту змін програми
Обговорення проєкту змін
Гарант програми, доцент Барна О.В.
Фізмат разом із олімпіадним рухом в Україні
- 02 квітня 2025
- Останнє оновлення: Середа, 02 квітня 2025, 10:40
Цими днями завершився IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, який проходив на базі Луцького національного технічного університету. У змаганні брали участь 92 учасники та учасниці з усіх регіонів України. Тернопільська команда, яку консультували науково-педагогічні працівники кафедри інформатики та методики її навчання доценти Балик Н.Р., Генсерук Г.Р, Карабін О.Й., Мартинюк С.В., зайняла 12 місце за зведеним командним підсумком середніх балів учасників, одна учасниця - Бліщ Софія (керівник Чайка Г.А. – випускниця Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка) здобула диплом ІІ ступеня.
За фахове виконання обов’язків експерта-консультанта цієї олімпіади доцент Барна О.В. відзначена Подякою організатора олімпіади - Національного центру «Мала Академія наук України».
Під час розбору олімпіадних завдань доцент Барна О.В. провела бесіду з учасниками та учасницями олімпіади, розповіла про перспективи навчання у Тернопільському національному педагогічному університеті, освітні програми підготовки фахівців на факультеті та різноманітні конкурси, студентські олімпіади та активності, у яких беруть участь нинішні студенти. Важливо, що особливістю освітньої програми «Середня освіта (Інформатика, математика, основи STEM-навчання)» є те, що серед вибіркових дисциплін є курси, які покликані підготувати майбутніх тренерів учнівських команд - учасників олімпіад з програмування та ІТ-технологій, така ж тема вивчається в обовязковому курсі парофесійної підготовки «Методика навчання інформатики та STEM». Досвід організації та проведення ІІІ етапів учнівських олімпіад з цих дисциплін у Тернопільській області та багаторічна участь представників кафедри у складі журі на Всеукраїнському етапі є запорукою якісного виконання поставлених цілей у зазначених дисциплінах.
Команда з Тернопільщини
Початок роботи
Учасники олімпіади
Подяка
Доцент Ольга Барна