Навчальна робота

Кафедра фізики і методики її викладання здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 014.08 Середня освіта (Фізика), які після виконання навчального плану отримують ступінь бакалавра (4 роки) та магістра (1,5 роки).

Студентам фізико-математичного, інженерно-педагогічного, хіміко-біологічного, географічного факультетів викладачами кафедри читаються такі навчальні дисципліни:

• загальна фізика;
  • фізика з основами геофізики;
  • теоретична фізика;
  • методика навчання фізики;
  • астрономія;
  • методика навчання астрономії;
  • основи сучасної електроніки;
  • основи мікроелектроніки;
  • фізика твердого тіла;
  • методологія та організація наукових досліджень;

та спецкурси:

• олімпіадні задачі з фізики як засіб творчого мислення;
  • основи матеріалознавства;
  • основи фізики твердого тіла;
  • фізика фундаментальних взаємодій;
  • фундаментальні фізичні експерименти;
  • моделювання електричних схем засобами комп’ютерної техніки та їх аналіз.

З усіх дисциплін створенні електронні навчально-методичні комплекси, які дають змогу студентам самостійно опрацьовувати лекційний матеріал, лабораторно-практичні завдання, а також здійснювати самоконтроль своїх знань.

Кафедра має в своєму підпорядкуванні фізичні лабораторії, в яких проводяться лабораторні експерименти з перевірки основних фізичних констант та законів.

Лабораторія механіки

аудиторія 421

Лабораторія молекулярної фізики

аудиторія 423

Практичні, лабораторні заняття i лекції забезпечені необхідними навчальними i методичними матеріалами, які періодично оновлюються згідно з навчальними програмами.

Лабораторія електрики

аудиторія 420

Лабораторія оптики та квантової фізики

аудиторія 422

Лабораторія загальної фізики

аудиторія 434

Лабораторія радіо- та мікропроцесорної техніки

аудиторія 419

Лабораторія астрономії

аудиторія 430

Лабораторія методики викладання фізики

аудиторія 433

При виконанні лабораторних робіт впроваджуються лабораторні установки з використанням новітніх інформаційних технологій (мікроконтролерів та комп’ютерної техніки). Розроблена методика використання комп’ютерних технологій при обробці експериментальних даних лабораторного практикуму.

На кафедрі функціонує бібліотека, в якій зібрана наукова, навчально-методична та науково-популярна література. Також є рідкісні фахові видання минулого і позаминулого століття.